Aktualności, sprawozdania, informacje.

Sprawozdania za rok 2021

Sprawozdanie merytoryczne Fundacji, do pobrania tutaj (plik .pdf)

Sprawozdanie finansowe Fundacji, do pobrania tutaj (plik .pdf)

Pełnomocnicy nowego zaciągu

Na wniosek Rady Fundacji, zaakceptowany przez Prezydium ZG ZŻWP, na wrześniowym posiedzeniu Zarządu Głównego Związku podjęto uchwałę o utworzeniu związkowej struktury pełnomocników ds. kontaktu z Fundacją. Uznano wówczas, że istniejąca instytucja o nieskonkretyzowanym podporządkowaniu przeżyła się i coraz bardziej stawała się martwa. Pełnomocnicy w nowym układzie zostali powołani przez Zarządy Wojewódzkie i Rejonowe na przełomie 2019/2020 r. i podlegają bezpośrednio prezesom ZW/ZR. Na co dzień współdziałają z innymi czynnikami zajmującymi się problemami socjalnymi i zdrowotnymi. Koordynacją ich działań w Związku zajmuje się wiceprezes Zarządu Głównego ds. socjalno-zdrowotnych.

W czasie ostatniej kampanii sprawozdawczo-wyborczej pojawiło się sporo pełnomocników nowego zaciągu. Jeszcze ich nie znamy. Mamy nadzieję, że niektórzy z nich ujawnią swoje możliwości w ramach fundacyjnej akcji „Uśmiech pod choinkę”. Dotychczas jedynie dwóch nowicjuszy zamówiło fundacyjne cegiełki. Na kogo będzie można liczyć przekonamy się w przyszłym roku.

Sypnij kasą!

W ramach przedsięwzięć służących pozyskiwaniu środków na fundusz zapomogowy inicjujemy nową akcję Grosz na Fundację. Jest ona skierowana nie tylko do szeregowych członków Związku, lecz także do wszystkich funkcyjnych. A może nawet głównie do nich. Większość z nich o potrzebie, a nawet obowiązku koleżeńskiego wspierania osób potrzebujących ze środowiska emerytów i rencistów wojskowych, wyraźnie zapomniała. A podobno przykład idzie z góry. Ale – niestety – teraz jakoś nie chce. Zarząd Fundacji uważa, że warto to zmienić, a powyższe powiedzenie odświeżyć i zacząć wdrażać. Podsumowując: Łap cegiełkę, Grosz na Fundację, Wspomóż Kolegę w potrzebie – będzie to Twoja Wpłata na Brata.

Pośpiesz się, nie zwlekaj!

Współpraca z CARITAS

Dnia 8 grudnia 2021 roku nasza Fundacja rozpoczęła współpracę partnerską z CARITAS Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.

Z treścią Umowy można zapoznać się tutaj.